Barokní opery

V roce 2012 zámek Nové Hrady navázal partnerskou spolupráci s národním hudebním festivalem Smetanova Litomyšl, jež trvá dodnes. V zahradním zeleném divadle, případně v mansardě špýcharu, který slouží jako alternativní scéna při nepřízni počasí, bylo od té doby uvedeno již 10 operních inscenací v komorním provedení. Intimní prostor obou scén a tvořivost oslovených režisérů propůjčuje představením nezapomenutelnou atmosféru. Opera je vyvrcholením celého komponovaného večera, kdy je návštěvníkům otevřen zámek a přilehlá prostranství, na kterých se odehrávají doprovodné programy. Součástí je také bohaté občerstvení v soukromých prostorách zámku.

První inscenací uvedenou v roce 2012 v barokním zeleném divadle byla česká premiéra semi-opery Královna Víl anglického skladatele Henryho Purcella. Představení zaznamenalo takový úspěch, že bylo i v dalším roce znovu pětkrát reprízováno. Informace a fotografie z tohoto i dalších představení naleznete pod samostatnými odkazy níže na této stránce.

Věříme, že obnova památek nespočívá jen v jejich restaurování a údržbě, nýbrž také v hledání jejich nového života a náplně. Proto si spolupráce s festivalem Smetanova Litomyšl velmi vážíme a budeme o ni i do budoucna usilovat.

Kde nás najdete?

Zámek Nové Hrady v Pardubickém kraji Zámek - č.p. 1
539 45 Nové Hrady

Magda a Petr Kučerovi +420 469 325 353   zamek@nove-hrady.cz