Vážení návštěvníci, 
 
srdečně vás zveme na výstavu obrazů malířky Květoslavy Nechvílové zaměřenou na květiny a krajiny. Výstava se koná od 11.7. do 28.8. 2022 v zámecké kavárně. Kavárna je otevřena denně od 10:00 do 17:00 hodin. 

Jitka Píšová-Slavíková je pardubická malířka, ale také sochařka a v neposlední řadě autorka celodřevěných marionet. Má svůj osobitý rukopis, podle něhož lze její tvorbu odlišit od ostatních. Jsou výtvarníci, jejichž rukopis je stále stejný. Jejich plátna se s přibývajícími roky stávají stojatou vodou, rezavou a němou. To se netýká Jitky Píšové - Slavíkové.

Její obrazy vytvářené technikou olejomalby vás dokáží uchvátit a nabídnout vám spoustu pohledů na svět kolem nás, které se v daný okamžik spojí v jeden zážitek. Vyzařují živost především pestrostí a pozitivními náměty. Jsou plné barev a emocí. Autorka vás přesvědčí nejen svou invencí, ale i odvahou hledat nové způsoby vyjádření a přesto si zachovává vlastní rukopis. Upořádala řadu autorských výstav a s jejími díly je možné se setkat v soukromých sbírkách doma i v zahraničí (např. v Kanadě, Španělsku, Německu, Slovensku, Holandsku, Švýcarsku…). Také se podílela na ilustraci Almanachu české poezie.

Staré přísloví říká, že kdyby člověk pořád šel, nikdy by neochořel. Přesně to je případ Jitky Píšové - Slavíkové. S každým krokem kupředu odpadávají cizí vlivy a tendence a přibývá humoru a nápadů. A proto, i když možná její tvorba není vaším šálkem kávy, je dost možné, že se jím časem stane.

Kde nás najdete?

Zámek Nové Hrady v Pardubickém kraji Zámek - č.p. 1
539 45 Nové Hrady

Magda a Petr Kučerovi +420 469 325 353   zamek@nove-hrady.cz