Vážení návštěvníci,

v zámecké kavárně můžete navštívit výstavu fotografií Flora očima autisty, která potrvá od 6.dubna do 12. května 2019. V dubnu je kavárna otevřena o víkendech a svátcích, od května pak každý den od 10 do 17 h.

„Flóra očima autisty“ je projekt putovní výstavy fotografií Kennetha Paula PACKARD - HAASE, osmnáctiletého klienta Rodinného Integračního Centra, žijícího v Pardubicích, studujícího 2. ročník Anglického gymnázia v Pardubicích.

Kenneth Paul PACKARD-HAAS je chlapec s Aspergerovým syndromem (forma poruchy autistického spektra). Jeho světem a spojením s přirozeným sociálním prostředím je příroda a fotografie.  Se svými fotografiemi se účastní prestižní soutěže amatérských fotografů přírody CZECH NATURE PHOTO 2019.

Ve spolupráci s  Rodinným Integračním Centrem z.s. v Pardubicích a Tiskárnou ARA s.r.o. Pardubice vznikl výběrový soubor fotografií, který výstava „Flóra očima autisty“ představuje.

Cílem výstavy je ukázat možnost uplatnění osob s poruchou autistického spektra. Jsou to lidé často výjimeční ve svých znalostech a schopnostech, kteří dokážou dosáhnout úspěchů v různých oborech.

Kde nás najdete?

Zámek Nové Hrady v Pardubickém kraji Zámek - č.p. 1
539 45 Nové Hrady

Magda a Petr Kučerovi +420 469 325 353   zamek@nove-hrady.cz